Ogrodzenie frontowe jest najbardziej tradycyjną i starożytną metodą ograniczania własności prywatnej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wytyczenie działki, zapewnienie prywatności, czy poprawę estetyki domu, ogrodzenia frontowe mają niezaprzeczalną zaletę, ale należy je wybrać ostrożnie! Siatka druciana, balustrady, drewno, PCV, kompozyt: możliwości jest wiele. Najlepszy wariant wybiera się zawsze pod swoje preferencje. Na rynku producenckim każdy znajdzie produkt, który spełni wymagania najbardziej wybrednego klienta.

Siatka druciana

Ogrodzenia frontowe, jako siatka druciana o luźnych oczkach, zwana także zwykłą siatką skrętną, jest idealna do pagórkowatego lub stromo nachylonego terenu oraz jest najszybsza i najtańsza w montażu. Oczka są zazwyczaj małe (50×50 mm, 100×50 mm…), co zapobiega przedostawaniu się zwierząt na posesjęOgrodzenia frontowe z siatki drucianej można obsadzić roślinnością dla większej prywatności. Najczęściej są to żywopłoty lub krzewy. Słupki metalowe lub drewniane (z drzewa egzotycznego lub akacjowe) wbijane bezpośrednio w ziemię stanowią podporę dla ogrodzenia, dzięki czemu montaż jest stosunkowo prosty. Siatka jest utrzymywana na miejscu za pomocą metalowych linek napiętych za pomocą napinaczy oraz metalowych zszywek. Siatka tego typu jest jednak łatwa do przecięcia, co rodzi ryzyko włamania. Ogrodzenia frontowe z siatki drucianej nie są zbyt solidne i mają raczej spartański wygląd estetyczny.

Tradycyjny płot

Tradycyjne ogrodzenia frontowe, zwane są płotkiem, niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna, PCV czy kompozytu i niezaprzeczalnie podnoszą estetykę domu. Są wiatroszczelna i w zależności od wysokości ograniczają ryzyko włamań (szczególnie w przypadku umieszczenia na niskim murku). Instalacja tych ogrodzeń jest nieco bardziej złożona niż ogrodzenia frontowe z siatki drucianej i wymagają uwagi i doświadczenia. Jeśli są wykonane z drewna, konieczne jest częste traktowanie impregnatami lub farbami. Z tego punktu widzenia ogrodzenia z PCV lub materiału kompozytowego są z pewnością łatwiejsze w utrzymaniu. Na rynku producenckim z łatwością znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego domu, wybierając pomiędzy stylem tradycyjnym lub nowoczesnym, a także pomiędzy elementami pionowymi lub poziomymiJednak koszt jest wyższy niż ogrodzeń z siatki drucianej.

Panele ogrodzeniowe

Ogrodzenia frontowe z paneli wykonane są zwykle z drewna, ale są również dostępne w wersji kompozytowej . Stosowane są głównie do oddzielania przestrzeni i ochrony prywatności. Są estetyczne, poprawiają wygląd posesji oraz zapewniają skuteczną ochronę przed zwierzętami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Montaż jest stosunkowo prosty, na słupach wbijanych w ziemię lub na ścianie. W zależności od wybranej wysokości, włamania są ograniczone. Rozwiązanie to pozostaje jednak kruche i wymaga regularnej konserwacji modeli drewnianych  (impregnacja, malowanie).